Café Rotigel

© Martin Kučera

AKTUALITY O NÁS NAŠE DOBROTY KONTAKT

 

 

Veškeré naše dobroty můžete objednat na
tel.
čísle 736 627 930 nebo prostřednictvím emailu funfabule@gmail.com. Informace o ceně můžete získat na emailu funfabule@gmail.com. Pokud máte v plánu objednat si více než 5 ks zákusků, prosíme objednejte si je předem, nemůžeme zaručit, že vám budeme moct bez objednávky vyhovět. Přednostně pečeme pro zákazníky v kavárně. Neváhejte navštívit fotogalerii "Naše dobroty". Nově nabízíme tématické sladké bary na svatby, oslavy, firemní akce...

 V současnosti spolupracujeme taky s Petrovickým Zámečkem.

 

NÁŠ PŘÍBĚH

Píše se rok 2013, sedíme v malé kavárničce na polském pobřeží a je to prima. Výborné kafe, domácí zákusky, které Vám vznikají přímo před očima. Je škoda, že něco takového není u nás… 

Píše se rok 2014 a pocit, který jsme měli tenkrát v létě u moře, nás ještě neopustil. A proč by vlastně nemohla v centru Petrovic u Karviné na česko-polském pomezí vzniknout kavárna??? Zvažujeme všechna pro a proti. Přímo v centru obce máme krásný starý dům se zahradou, ve kterém se nic moc neděje. Bude ale dost lidí naši myšlenku sdílet a najde si k nám cestu? A vůbec, kde vezmeme to dobré kafe a dortíky?

 Píše se rok 2015 a naše kavárna dostala naprosto reálné obrysy. Zkrátka OTEVÍRÁME naše Café Rotigel.

Inspirováno minulostí, protože dům, ve kterém se nacházíme, vystavěl nadvakrát téměř před 100 lety zdejší významný a uznávaný lékař Karel Rotigel a tradice se má ctít.

Inspirováno regionem, ve kterém žijeme. Naše kavárna má sloužit lidem v našem okolí a také využívat služby místních malých podnikatelů. Vrchním dodavatelem naší výborné kávy se stala stonavská minipražírna Kafetrio. Točíme Plzeň. 

 

Inspirováno vlastními silami. Dodavatel dortů a zákusků nenalezen! Tudíž musíme přiložit ruku k dílu, vlastní nápady a zkušenost s tím, co doma chutná dětem a rodině. Zkrátka naše sladkosti vznikají opravdu u nás, každodenně pečeme a realizujeme vlastní sladké nápady. A co takhle výborná palačinka připravovaná před vašima očima? I tu u nás naleznete.

Inspirováno lidmi. Někdy kafe a dort prostě nestačí, chce to nějakou přidanou hodnotu. Díky místním malířům, řezbářům, poetům a kavárenským povalečům můžete v naší galerii vidět díla, která vznikají zejména zde, na Těšínském Slezsku. Dochází tak k propojení a souladu „chuti na něco dobrého“ s „obohacením duše“.

A co dál? Nápady k nám přicházejí každý den, mísí se s obavami, zda si u nás zákazníci najdou svou stálou židli s radostí z každé pochvaly, která se k nám donese. Budeme rádi, když nás najdete poprvé, podruhé, potřetí a staneme se Vaším oblíbeným místem.

Pro Vás u Rotigla zkrátka nameleme cokoli.

 

 © 2024 Martin Kučera │ webdeveloper and webdesigner

Přihlášení pro správce